СВЕТОВНЯТ ШАМПИОН НИДЕРЛАНДИЯ БЕЗ ШАНС ЗА ПОЛУФИНАЛ НА ЕВРОПЕЙСКОТО ЗА ЖЕНИ 2020 В ДАНИЯ

Световният шампион Нидерландия без шанс за полуфиналите на Европейското

Световният шампион Нидерландия надделя над Германия с 28:27 (14:15) в предпоследния кръг в група 2 на втората фаза на Европейското първенство по хандбал за жени в Дания, но няма шансове да продължи на полуфиналите.

„Лалетата“ се нуждаеха от победа с поне три гола разлика, за да запазят надежди за класиране напред, но не успяха да я постигнат.

Бундестимът имаше предимство през първото полувреме, а в 21-ата минута дори водеше с 13:9. Холандките изравниха за 16:16 малко след почивката, а със серия от четири поредни попадения те дори дръпнаха с 26:24 в 56-ата минута, но до края не успяха да увеличат аванса си.

Лоис Абинг беше най-резултатна за победителките с 8 гола. Юлия Бенке и Ким Найдзинавичиус се разписаха по 4 пъти за Маншафта.

Така двата състава събраха по 4 точки, но Германия ще излезе в последния кръг срещу Хърватия в директен сблъсък за класиране за полуфиналите от група 2. Хърватките имат 6 точки и равенство ще им бъде достатъчно за продължаване напред.

Унгария постигна първа победа в групата след 26:24 (13:14) над Румъния след 7 гола на Надине Шатцл.

Унгарките са предпоследни с 2 точки, а румънките са на последното място без актив.