СВИЛЕНГРАД ДЕТРОНИРА ЕТЪР 64 И Е НА ФИНАЛ ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ

Свиленград се класира за финала в турнира за Купата на България по хандбал за жени след победа с 29:26 (13:12) над миналогодишния носител на трофея Етър 64 (Велико Търново) в първия полуфинал от финалната четворка в Габрово.Свиленград започна силно и поведе с 4:0 след първите 6 минути, като до края на мача великотърновки бяха в ролята на догонващи, което се отрази на представянето им. Националната вратарка и рожденичка днес Десислава Николова не беше на традиционната си висота за Етър, като направи само 10 спасявания в мача, първото от които чак в 20-ата минута. Другата лидерка на шампионките Соня Богданова също игра под нивото си и завърши със само 1 попадение. Етър все пак имаше своите шансове, след като успя да стопи пасива и се оттегли с изоставане от само гол при 12:13 на почивката.

Момичетата на Йонка Генчева изравниха при 14:14, като равновесието на игрището се поддържаше до средата на второто полувреме. Свиленград нанесе своя удар след серия от 7:2 гола и поведе с 25:20 осем минути и половина преди края, което се оказа решаващо за крайното 29:26.FB_IMG_1537423287417Най-резултатна за победителките беше Антония Игнатова с 9 гола, а 6 пъти се разписа Роксана Радева. За Етър с 8 попадения се отличи Деница Иванова, а 6 пъти вкара Кристиана Караманлиева. Другият полуфинал е по-късно днес между домакина Бъки и Шумен 98.